Co chciałbyś wiedzieć?

Tu znajdziesz odpowiedzi
na najczęściej zadawane pytania

Ile trwa gwarancja na nowy samochód? Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo niżej.

TOYOTA W CZASIE EPIDEMII

1. Czy w obecnej sytuacji stacje Toyoty oferują usługi serwisowe?

Autoryzowani Dilerzy wykonują przeglądy gwarancyjne i naprawy. Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Autoryzowanym Dilerem w celu potwierdzenia dostępności konkretnych części. Można też wypełnić formularz na stronie www.toyota.pl i wówczas to Diler się z Państwem skontaktuje, potwierdzi zgłoszenie chęci wykonania przeglądu i zaproponuje pierwszy możliwy termin.

2. Pojawiają się informacje, że mogą wystąpić przerwy w dostawie części. Czy to prawda?

Aktualnie (stan na 30.04.2021) dostawy części realizowane są na normalnych zasadach, a Autoryzowani Dilerzy dysponują odpowiednim ich zapasem. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z Autoryzowanym Dilerem i potwierdzenie dostępności konkretnych części.

3. Które salony oferują usługę door to door i ile to kosztuje?

Autoryzowani Dilerzy mogą oferować taką usługę. Prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z wybranym Autoryzowanym Dilerem i sprawdzenie, czy taka usługa jest u niego dostępna i ile kosztuje.

4. Zbliża się termin przeglądu mojego auta wraz z wymianą oleju i opon na letnie. Czy mogę to zrobić?

Prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z Autoryzowanym Dilerem w celu ustalenia najbliższej możliwej daty wykonania pełnej usługi.

5. Czy nadal można kupić części w stacji?

Tak, prosimy jednak o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie u Autoryzowanego Dilera dostępności konkretnych części.

6. Czy po wykonaniu naprawy stacja powinna zdezynfekować moje auto (nieodpłatnie)?

Autoryzowani Dilerzy mogą oferować taką usługę. Uprzejmie prosimy o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie dostępności usługi dezynfekcji i jej ceny u Autoryzowanego Dilera.

GWARANCJA

1. Ile trwa gwarancja na nowy samochód zakupiony w sieci Autoryzowanych Stacji Dilerskich Toyoty w Polsce?

Czas trwania gwarancji producenta to 3 lata lub 100 000 km, w zależności od tego, co pierwsze nastąpi.

2. Czy samochód zakupiony na terenie Unii Europejskiej jest objęty gwarancją producenta w Polsce?

Tak, ale muszą być spełnione określone warunki:

 • samochód musi mieć potwierdzoną datę wydania w centralnym systemie gwarancyjnym Toyoty, 
 • samochód musi posiadać oryginalną książkę serwisu i gwarancji z pieczątką Autoryzowanej Stacji Toyoty, która go sprzedawała, z wpisaną datą wydania oraz uzupełnionymi przeglądami serwisowymi w formie papierowej lub w postaci wydruku z systemu elektronicznego.

3. Czy samochód sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych lub innego kontynentu niż Europa jest objęty gwarancją w Polsce?

Nie. Samochody sprowadzane spoza Europy nie są objęte gwarancją w Polsce.

4. Czy można przedłużyć gwarancję Toyoty?

Tak. Toyota proponuje swoim Klientom dwa rodzaje przedłużonej gwarancji.


Pierwsza z nich to BIS Gwarancja Serwisowa.

Programem BIS Gwarancja Serwisowa mogą być objęte samochody:

 • marki Toyota,
 • kupione u Dilera na terenie Polski,
 • nie starsze niż 3 lata i o przebiegu poniżej 100 000 km (będące w okresie gwarancji producenta).

Program BIS Gwarancja Serwisowa oferuje możliwość przedłużenia gwarancji o rok lub dwa lata do przebiegu całkowitego 500 000 km.

Istnieją trzy zakresy programu BIS Gwarancja Serwisowa: Optimum, Standard i Premium.


Druga to PLUS Gwarancja Serwisowa.

Programem PLUS Gwarancja Serwisowa mogą być objęte samochody, które:

 • zostały zakupione pierwotnie na terenie Unii Europejskiej,
 • w momencie wejścia do programu nie ukończyły 7 lat od pierwszej rejestracji,
 • mają przebieg nieprzekraczający 150 000 kilometrów,
 • przeszły rozszerzony o dodatkowe czynności przegląd okresowy w Autoryzowanym Serwisie Toyoty, podczas którego wyeliminowano ewentualne usterki.

Ubezpieczenie PLUS Gwarancja Serwisowa daje samochodom ochronę na kolejne 12 miesięcy lub 15 000 kilometrów przebiegu, co upłynie pierwsze.

Szczegóły obu programów Gwarancji Serwisowej dostępne są w Autoryzowanych Stacjach Obsługi Toyoty oraz na stronie www.toyota.pl/gwarancja.

5. Ile trwa gwarancja na układ hybrydowy?

Gwarancja na system hybrydowy obejmuje każdą usterkę wynikającą z wadliwej produkcji lub montażu pojazdu pod warunkiem jego normalnej eksploatacji, a ujawniona w ciągu 5 lat lub do osiągnięcia przebiegu 100 000 km (co pierwsze nastąpi) bez limitu przebiegu podczas pierwszego roku eksploatacji. Gwarancją objęte są następujące elementy:

 • akumulator systemu hybrydowego, 
 • komputer nadzorujący stan akumulatora systemu hybrydowego, 
 • główny komputer sterujący systemu hybrydowego, 
 • przetwornik i falownik systemu hybrydowego.

SERWIS

1. Jak często należy wykonywać przeglądy serwisowe?

Co 15 000 km lub co 12 miesięcy, w zależności od tego, co pierwsze nastąpi.

2. Jak sprawdzić, czy mój samochód podlega kampanii serwisowej?

W przypadku ogłoszenia przez producenta kampanii serwisowej właściciele pojazdów nią objętych zostają pisemnie poinformowani przez firmę Toyota Motor Poland. Można również zgłosić się do wybranej Autoryzowanej Stacji Dilerskiej, która na podstawie numeru nadwozia sprawdzi, czy dany pojazd może być objęty jakąkolwiek kampanią.

Jest również możliwość sprawdzenia wybranych kampanii serwisowych za pośrednictwem wyszukiwarki na stronie:
www.toyota.pl/kampanie-serwisowe

3. Jak można sprawdzić historię serwisowania samochodu?

Historię serwisowania samochodu można uzyskać w Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty pod warunkiem, że samochód został zakupiony i był serwisowany w sieci Autoryzowanych Stacji Toyoty w Polsce, po uprzednim okazaniu dowodu rejestracyjnego auta wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość właściciela.

4. Czy można zakupić oryginalne części Toyoty online?

5. Gdzie można uzyskać harmonogram i zakres czynności przeglądowych?

Harmonogramy przeglądów są dostępne na stronie www.toyota-tech.eu w zakładce NAPRAWA Harmonogramy przeglądów (dostęp płatny).

INNE

1. Czy firma Toyota Motor Poland może wystawić duplikat karty pojazdu?

Zgodnie z obowiązującym prawem, karta pojazdu jest dokumentem urzędowym, wydawanym przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych SA i wszelkich formalności związanych z jej utratą, zgubieniem lub zniszczeniem należy dopełnić wyłącznie w Urzędzie Komunikacji.

Urząd Komunikacji jest jedynym organem uprawnionym do wydania wtórnika karty pojazdu.

Koszty wydania wtórnika karty pojazdu ponosi właściciel.

2. Czy mój samochód podlega kampanii dotyczącej pedału przyspieszenia?

Informujemy, że w lutym 2011 roku ukazał się raport oraz informacja prasowa w sprawie kampanii dotyczącej pedału przyspieszenia w samochodach Toyota i Lexus. Jej treść załączamy poniżej.

Amerykanie uwalniają Toyotę od zarzutów – nie było usterek

Niezależne amerykańskie ośrodki badawcze, po 10 miesiącach prac, opublikowały raport badań nad elektronicznym mechanizmem przyspieszenia w modelach Toyoty i Lexusa.

Raport uwalnia samochody Toyoty i Lexusa od zarzutu samoczynnego przyspieszania spowodowanego elektrycznym systemem sterowania pedału gazu.

10 miesięcy temu Departament Transportu USA zlecił dwóm niezależnym instytucjom badanie elektronicznego mechanizmu przyspieszenia w samochodach Toyoty:

NHTSA – Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

NASA – Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

NHTSA i NASA badały elektroniczne systemy sterowania przepustnicą w samochodach Toyota po medialnych doniesieniach o rzekomym samoczynnym przyspieszaniu pojazdów.

8 lutego 2011 roku opublikowany został obszerny raport z badań, w którym obie instytucje stwierdziły, że systemy elektryczne stosowane w Toyotach i Lexusach nie powodowały samoczynnego przyspieszenia pojazdu. Ray LaHood, sekretarz transportu USA potwierdził wyniki naukowców: „Nie istnieją przypadki niezamierzonego przyspieszania samochodów Toyota związane z elektroniką”.

Toyota, która w swych pojazdach stosuje elektroniczne sterowanie przepustnicą od 2002 roku, stwierdziła, że przeprowadzone przez nią wcześniejsze testy wykluczyły możliwość występowania zakłóceń elektronicznych, powodujących samoczynne przyspieszanie pojazdów.

Jeżeli jednak zauważają Państwo jakiekolwiek niepokojące objawy w swoim samochodzie związane z pedałem przyspieszenia, prosimy o niezwłoczne zgłoszenie się do Autoryzowanej Stacji Dilerskiej Toyoty w celu dokładnej weryfikacji.

3. Czy w firmie Toyota Motor Poland można uzyskać duplikat wyciągu ze świadectwa homologacji?

Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania duplikatu wyciągu ze świadectwa homologacji w następujących sytuacjach: 

 1. samochody sprzedane przez sieć stacji dilerskich Toyota Motor Poland przed 01.05.2004 r. (przed przystąpieniem Polski do UE): duplikat wyciągu z polskiego świadectwa homologacji typu pojazdu (tylko w języku polskim), 
 2. samochody sprzedane przez sieć stacji dilerskich Toyota Motor Poland po 01.05.2004 r. (po przystąpieniu Polski do UE): duplikat świadectwa zgodności WE (wersja: w języku polskim lub w języku angielskim, np. w przypadku potrzeby przerejestrowania samochodu poza granicami Polski), 
 3. samochody indywidualnie sprowadzone z rynku unijnego przez osoby prywatne lub inne firmy zajmujące się handlem samochodami używanymi: duplikat świadectwa zgodności WE – dostępny jedynie w wersji językowej angielskiej (EC Certificate of Conformity – Duplicate).

UWAGA: Nie istnieje możliwość przygotowania wyciągu ze świadectwa homologacji dla samochodów, które uzyskały krajowe świadectwa homologacji typu pojazdu poza granicami Polski (np. Holandia, Dania, Niemcy, Francja itd.) uzyskane w tak zwanym drugim etapie homologacji, przy zmianie kategorii samochodu z kategorii M1-osobowy na kategorię N1-ciężarowy.

4. Czy w Toyotach można stosować tzw. biopaliwa?

Przedstawiamy oficjalne stanowisko Toyoty w sprawie stosowania biopaliw (z 22 lipca 2010 r.).

DIESEL

Wszystkie europejskie modele Toyoty i Lexusa mogą być zasilane olejem napędowym z domieszką maks. 7% biokomponentów (B7) i zgodnym ze standardem EN590: 2009.

BENZYNA
TOYOTA: Wszystkie europejskie modele produkowane od 1998 roku mogą być zasilane paliwem z maks. 10% dodatkiem etanolu (E10) z wyłączeniem modeli: 
 • Avensis 2,0 wyposażonych w silniki typu 1AZ-FSE i produkowanych między lipcem 2000 r. a październikiem 2008 r., 
 • Avensis 2,4 wyposażonych w silniki typu 2AZ-FSE i produkowanych między lipcem 2003 r. a październikiem 2008 r.
LEXUS: Wszystkie europejskie modele produkowane od 1998 roku mogą być zasilane paliwem z maks. 10% dodatkiem etanolu (E10) z wyłączeniem modeli: 
 • IS250 2,5 V6 wyposażonych w silniki typu 4GR-FSE i produkowanych między sierpniem 2005 r. a wrześniem 2007 r., 
 • GS300 2,5 V6 wyposażonych w silniki typu 3GR-FSE i produkowanych między styczniem 2005 r. a wrześniem 2007 r., 
 • LS460 4,6 V8 wyposażonych w silniki typu 1UR-FSE i produkowanych między sierpniem 2006 r. a wrześniem 2007 r.

Wymienione typy silników posiadają bezpośredni wtrysk paliwa. Nie przewiduje się dostosowania wymienionych silników do spalania paliwa E10.

Wszystkie modele Lexusa i Toyoty, które nie mogą być zasilane paliwem E10, mogą być zasilane paliwem z domieszką maks. 5% etanolu (E5).

5. Na czym polega przewaga samochodów z napędem hybrydowym nad pojazdami z silnikami tradycyjnymi?

Atuty hybrydy:

 1. BEZAWARYJNOŚĆ – hybrydy Toyoty zajmują wiodące miejsca w rankingach zadowolenia klientów i bezawaryjności aut przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze. W 2014 roku Toyota Prius po raz kolejny została uznana za najmniej awaryjne auto według raportu TÜV, zajmując pierwsze miejsca w kategoriach aut 4- i 5-letnich oraz 6- i 7-letnich.
 2. NISKIE ZUŻYCIA PALIWA – napęd hybrydowy pozwala znacząco zminimalizować koszty paliwa.
 3. TANIA EKSPLOATACJA – brak standardowych części do wymiany, takich jak sprzęgło, alternator, rozrusznik, paski klinowe (oszczędność ok. 9 tys. zł na naprawach).
 4. DUŻA WARTOŚĆ REZYDUALNA – wartość rezydualna auta hybrydowego jest nawet do 6 tys. zł wyższa od wartości rezydualnej auta standardowego.
 5. KOMFORT – poruszanie się wyłącznie przy użyciu silnika elektrycznego pozwala na cichą jazdę pozbawioną emisji szkodliwych substancji. System jest bezpieczny, trwały i bezobsługowy. Nigdy nie pozwala na przeładowanie lub kompletne rozładowanie akumulatorów.
 6. SILNIK – układ hybrydowy to niewysilony, wolnossący, trwały i niezawodny silnik benzynowy oraz dołączony do niego silnik elektryczny. Łączna moc układu hybrydowego wynosi 136 KM (105 KM w modelu Yaris Hybrid).
 7. BEZPŁATNE PARKOWANIE – darmowe parkowanie dla samochodów hybrydowych w takich miastach jak: Grudziądz, Toruń, Wałbrzych, Tychy, Katowice; zniżki na parkowanie w miastach: Tarnów, Wrocław, Zielona Góra, Szczecin.

6. Czy Toyota prowadzi sprzedaż samochodów używanych?

Tak. Istnieje program Pewne Auto, w ramach którego Autoryzowane Stacje Dilerskie Toyoty prowadzą sprzedaż samochodów używanych. Wyszukanie odpowiedniego modelu jest możliwe na stronie:
www.toyotaplus.pl

Dowiedz się więcej

Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Dowiedz się więcej PROACE CITY – liderem segmentu PROACE CITY – liderem segmentu Rośnie sprzedaż dostawczych modeli Toyoty Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Rośnie sprzedaż hybryd Toyota Mirai z nowym rekordem Toyota Mirai z nowym rekordem 1003 km na jednym tankowaniu Nowa flota SunRoof Technologies Nowa flota SunRoof Technologies Firma stawia na Corolle Hybrid Przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross Przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross Debiutuje w segmencie B-SUV Zarządzanie flotą Zarządzanie flotą Poznaj ofertę przeznaczoną dla dużych firm Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Yaris Hybrid elektryczny przez 77% czasu jazdy Sprawdź najnowsze wyniki badań Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Dowiedz się więcej Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych Jakimi pojazdami można jeździć z prawem jazdy kat. B? Jakimi pojazdami można jeździć z prawem jazdy kat. B? Sprawdźmy to szczegółowo Jaki bagażnik rowerowy do samochodu wybrać? Jaki bagażnik rowerowy do samochodu wybrać? Sprawdź jaki bagażnik będzie dobrym wyborem dla Ciebie